• Súťaže školy o naj triedu

• Dajte ostatným vedieť, že ste najlepšia trieda na škole. Ako? Zapojte sa do súťaží o najlepšiu triedu:

Najvzornejšia trieda

Hodnotí sa správanie žiakov v jednotlivých triedach:

• každej triede, ktorá za celý mesiac nebude mať žiadne poznámky,  sa pripíše 10 bodov;
          • každej triede, ktorej žiak bude mať poznámku, sa odčíta za každú 1 poznámku - 1 bod; za neospravedlnenú hodinu -2 body, za zníženú známku 2 zo správania -5 bodov, za zníženú známku 3 zo správania -10 bodov;
          • každej triede, ktorej žiak bude mať pochvalu od učiteľa alebo riaditeľa školy, sa pripíše za každú jednu učiteľskú pochvalu 1 bod a za riaditeľskú 2 body;
          • mimoriadna aktivita: v tejto aktivite priradia 1 bod učitelia, keď uznajú, že žiak urobil niečo „mimoriadne“, napr. spontánna pomoc spolužiakovi, učiteľovi, kamarátovi alebo iný dobrý skutok.

Porotcovia budú vyučujúci v jednotlivých triedach, hodnotiť sa bude vždy na konci mesiaca.

Najkrajšia trieda

Hodnotí sa poriadok a výzdoba v jednotlivých triedach po skončení vyučovania:

• čistota triedy                                         1 bod
          • vyložené stoličky + zatvorené okná  1 bod
          • utretá tabuľa                                         1 bod
          • výzdoba triedy                                      1 bod
          • separácia odpadu                                1 bod

Porotcovia budú p. riaditeľka a p. upratovačky, hodnotiť sa bude každý piatok.

Trieda roka

Hodnotí sa prospech triedy z jednotlivých predmetov a zapájanie sa žiakov do súťaží a školských aktivít:

• 3 triedam s najlepším prospechom sa na konci mesiaca body pripíšu nasledovne:
          1. miesto: 5 bodov
          2. miesto: 4 body
          3. miesto: 3 body

Boduje sa účasť žiakov v jednotlivých športových a vedomostných súťažiach: za každého žiaka triedy 1b, za úspech: v školskej súťaži + 1 bod, v okresnej súťaži + 5 bodov, v krajskej súťaži + 10 bodov, v celoslovenskej súťaži + 20 bodov, hodnotiť sa bude mesačne. Za úspech sa považuje umiestnenie na 1. , 2. alebo 3. mieste súťaže. Porotcovia budú p. riaditeľka a p. učiteľka Dobrodenková.

Súťaže sú vyhlásené zvlášť pre 1. a 2. stupeň. Priebežné výsledky budú vyvesené na informačnej nástenke (dolná chodba v budove A aj v budove B), na ktorej žiaci uvidia pripisované body. Víťazné triedy čaká odmena.

• Základná škola Eduarda Schreibera
      • riaditel@zslednickerovne.sk